ZESPÓŁ MUZYCZNY - 'EMMANUEL'

Jesienią 2000 r. powstał młodzieżowy Zespół instrumentalno- wokalny „Emmanuel”. Inicjatorem i pierwszym kierownikiem był ks. Grzegorz Stachurski, który inspirował działania młodzieży (organizował koncerty, wyjazdy, czuwania, spotkania dyskusyjne). Po odejściu ks. Grzegorza w lipcu 2001 r. kierownictwo nad Zespołem objęła Marysia Fórmańska, która prowadziła nas przez dwa lata. Od początku 2005 r. Zespół przekształcił się w grupę młodzieżowo-dziecięcą, a przewodził jej Marcin Szymczak, który latem 2005 r. rozpoczął naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. Od tego czasu Zespół prowadzi Ola Welsandt. Od początku swojego działania śpiewem i grą wzbogacamy liturgię mszy św., prowadzimy czuwania i adoracje, uczestniczymy w corocznych spotkaniach młodzieży na polach lednickich. Wspólnie spędzamy czas wolny, poznajemy nowe piosenki, wyjeżdżamy na wycieczki, organizujemy koncerty i snujemy plany na przyszłość. Co niedzielę, podczas dziecięcej mszy św. o godz. 9.00, można usłyszeć śpiewane przez nas nasze ulubione piosenki: „Przemień nas Panie” oraz „Ty tylko mnie poprowadź”. Kochamy muzykę i niezwykłą radość sprawia nam możliwość służenia, poprzez śpiew, zarówno Bogu, jak i ludziom. Obecnie Zespół liczy 25 osób. W ciągu ostatnich dwóch lat podjęliśmy liczne przedsięwzięcia na polu charytatywnym. Złożyły się na to takie akcje, jak koncertowanie powiązane ze zbiórką funduszy na paczki świąteczne dla dzieci potrzebujących z Naszej Parafii (grudzień 2005 r i 2006 r.). Naszym największym osiągnięciem jest nagranie płyty pt. „Emmanuel- Bóg z nami” w 2006 roku. Płyta rozeszła się w nakładzie 400 sztuk, a całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczyliśmy na: włączenie się w Misyjne Dzieło Pomocy Dzieciom (poprzez adopcję na odległość Monic Kawala z Ugandy), zorganizowanie pomocy materialnej dla dzieci rozpoczynających Nowy Rok Szkolny oraz zorganizowanie wycieczki dla 35 osób. W tym roku (2007) również zbieraliśmy fundusze na pomoc dla Monic z Ugandy oraz na słodkie upominki dla dzieci z naszej Parafii z okazji Dnia Dziecka. Nie poprzestając na dotychczasowych osiągnięciach, chcemy kontynuować nasze formy pracy, wzbogacając je nowymi treściami. Pragniemy jednocześnie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy modlitwą i ofiarą wspierają nasze inicjatywy. Zachęcamy wszystkich Parafian do wspólnego śpiewu na chwałę Pana. Pamiętajcie, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli” (św. Augustyn), a kiedy śpiewasz to Twoje serce napełnia się radością i czujesz, że odnajdujesz największy skarb: Drogę do Zbawienia.